Kvietimas registruotis į mokymus su kino operatoriumi Daniel Pearl

Publikavo / Geg 12, 2014 / Kategorijos: Naujienos

Š.m. gegužės 26-29 dienomis Vilniuje vyks renginys „AFAR: susitikimai su maestro operatorium Daniel Pearl“ Renginio metu vyks seminarai ir kino dirbtuvės, į kuriuos Vilniaus kino klasteris kviečia kino profesionalus, mėgėjus, studentus ir visus besidominčius kinu. Seminarus ir kino dirbtuves ves garsus Holivudo kino operatorius Daniel Pearl.

Gegužės 26 d. 10 val. kino teatre “Pasaka” vyks seminaras „Vizualusis istorijos pasakojimas žanriniame kine“ („Visual Storytelling in Genre Cinema“). Seminaro metu bus rodomos ištraukos iš Daniel Pearl darbų, jos analizuojamos ir komentuojamos. Daniel Pearl garsėja kaip siaubo filmų  meistras (Kruvinos skerdynės Teksase“ („The Texas Chain Saw Massacre“, 1974, perdirbinys 2003), „Penktadienis trylikta“  („Friday the 13th“, 2009), „Svetimi prieš grobuonį 2“ („Aliens vs Predator: Requiem“, 2007) ir kt.  Seminaro metu Holivudo operatorius ne tik atskleis gamybinio proceso technines subtilybes, tačiau nuolat akcentuos Amerikos kinematografininkų darbo sampratą – “laikas yra pinigai, svarbu taupyti abu”.
Seminaras vyks anglų kalba, dalyvavimas nemokamas, vietų skaičius ribotas, registracija vykdoma iki gegužės 24 d.

Gegužės 26 d. 14 val. kino teatre “Pasaka” vyks antrasis operatoriaus seminaras „Komercinis filmavimas ir apšvietimo menas“ („Commercial Cinematography & The Art of Lighting“). Seminaro metu taip pat bus ekrane demonstruojami ir analizuojami Daniel Pearl darbai. Kino operatorius yra nufilmavęs daugiau nei 250 pasaulinio lygio reklamų ir šiame seminare  pasakos, kokius techninius triukus jis naudoja, ką atrado per ilgus praktikos metus ir ko atsisakė. Daniel Pearl darbų sąraše yra tokie vardai kaip „Ford“, „Lexus“, „Schwarzkopf“, „Vodaphone“, „Pepsi“ ir „Audi“. Filmuodamas muzikinius klipus dirbo su Mariah Carey, George Michael, Kanye West, Aerosmith, Cher, Jennifer Lopez, Whitney Houston, The Rolling Stones, Michael Jackson ir kt.
Seminaras vyks anglų kalba, dalyvavimas nemokamas, vietų skaičius ribotas, registracija vykdoma iki gegužės 24 d.

Gegužės 27-29 dienomis vyks kūrybinės dirbtuvės su Daniel Pearl, į kurias Vilniaus kino klasteris atrinks 20 praktikuojančių ar studijuojančių operatorių. Dirbtuvių metų bus atliekamos praktinės užduotys: žalio ekrano (green screen) apšvietimo technikos, grožio produktų filmavimo ypatybės, filmavimas silpname apšvietime, filmavimas važiuojant naktį, dūmų naudojimas interjere ir eksterjere ir kt. Vilniaus kino klasteris suteiks visą dirbtuvėms reikalingą įrangą. Norintys registruotis į šias dirbtuves turėtų atsiųsti motyvacinį laišką su kontaktais adresu info@kinoklasteris.lt. 3 dienų mokymų kaina – 250 Lt.

Renginio organizatorius Vilniaus kino klasteris. Renginį parėmė Baltijos – Amerikos Laisvės Fondas