Vilniuje filmuojama kalėdinė „Paslaptis“

Publikavo / Gru 23, 2022 / Kategorijos: Naujienos

Šią savaitę Vilniuje pradėtas filmuoti trumpametražis vaidybinis filmas visai šeimai „Paslaptis“. „Paslaptis“ – kalėdinis filmas apie dviejų mergaičių draugystę, augimą ir gebėjimą dovanoti. Filme jaučiama Kalėdų magija ir švenčių laukimo virpulys, tad filmuojama istorija bus įdomi tiek jaunam, tiek vyresniam žiūrovui.

Kūčių rytą pradinukės Julė ir Aida skuba į mokyklą, bet kelią pastoja piktas šuo. Mokyklą draugės pasiekia tik besibaigiant pamokai, kur klasiokai jau parašė laiškus Kalėdų Seneliui. Julės ir Aidos laiškai lieka neparašyti… Julė mato, kaip Aida per matematikos pamoką piešia svajonių lėlę, kurios, žinoma, jau nebegaus.

 

Scenarijaus autorė ir filmo dailininkė Jurgita Gerdvilaitė pasakojo: „Bandymų nufilmuoti šį filmą buvo ne vienas, bet sudėtingos žiemos sąlygos, kai reikia limpančio sniego, vis kėlė abejonių. Pagaliau prasidėjo filmavimas ir kalėdinę istoriją filmuosim savaitę prieš Kalėdas. Tai yra atsitiktinumas, nes šiemet prisnigo gruodį, o gal tai dovana. Todėl labai tikiu, kad mūsų filmavimo grupei pavyks.“

 

Šis filmas – Kęstučio Drazdausko režisūrinis debiutas. Režisierius viliasi sukurti tokį kūrinį, kuris taptų laukiamiausiu kalėdinio laikotarpio filmu ir šeimos tradicija.

 

„Paslaptis“ pasakoja apie pradinukę Julę ir „Kalėdų sąmokslą“. Tai filmas apie virsmą, sukrėtimą, kai supranti, jog pasaulis yra kitoks, nei manei iki šiol, ir apie augimą viduje, kai supranti, kodėl dovanoti – svarbiau nei gauti. Pačią istoriją iš scenarijaus autorės Jurgitos Gerdvilaitės išgirdau prieš daugiau nei 10 metų. Per tą laiką užaugo mano dukterys, kurių turiu tris. Mačiau kaip jos žengė tą trapų žingsnį iš vaikystės į paauglystę ir labai norėjau užfiksuoti tai kine. Ypač kai lietuviškų filmų tokio amžiaus vaikams taip trūksta. Todėl labai džiaugiuosi, kad ši svajonė po truputi virsta tikrove ir esu labai dėkingas itin profesionaliai ir kūrybingai komandai, kuri patikėjo manimi ir nepabūgo nei filmo scenarijaus, nei oro diktuojamų iššūkių,“ – teigė režisierius K. Drazdauskas.

 

Pagrindinius vaidmenis filme atlieka Jonė Kleinaitė ir Upė Litvinaitė. Močiutės vaidmenį – Eglė Mikulionytė. Filmo operatorius – Feliksas Abrukauskas, scenarijaus autorė ir filmo dailininkė – Jurgita Gerdvilaitė, kostiumų dailininkė – Agnė Rimkutė, grimo dailininkė – Eglė Gricienė. Filmo gamintojas UAB „Artbox“.