VENECIJOS KINO FESTIVALYJE – REŽISIERIAUS T. TAMOŠAIČIO VIRTUALIOS REALYBĖS FILMAS

Publikavo / Rgs 6, 2022 / Kategorijos: Naujienos

Rugsėjo 2-4 dienomis Venecijos kino festivalyje vykusioje tarptautinėje projektų finansavimo mugėje „Venice Gap-Financing Market“ pristatytas režisieriaus Tomo Tamošaičio virtualios realybės animacinis filmas „Gėdos akys“. „Venice Gap-Financing Market“ – prestižinė ir viena svarbiausių finansavimo mugių pasaulyje. Iš šiemet pateiktų daugiau nei 240 projektų atrinkta 16 virtualios realybės ir 33 vaidybiniai bei dokumentiniai projektai.

Virtualios realybės animacinis filmas „Gėdos akys“ – tai Lietuvos (studija JONI ART) ir Prancūzijos (studija INSOMNIAK) bendros gamybos projektas. Filmo režisierius Tomas Tamošaitis, scenarijaus autoriai Tomas Tamošaitis ir Emmanuel Rouglan, dailininkė Skirmanta Jakaitė.

Filmas pasakoja 14-metės paauglės Beakės, hospitalizuotos problemiškų paauglių ligoninėje, istoriją. Beakė turi elgesio sutrikimų ir serga anoreksija. Kai ligoninės seselė bando ją pamaitinti, prievarta pažadina mergaitės vaikystės traumas ir ji po truputį pradeda prarasti realybės suvokimą.

Viena pagrindinių filmo temų – gėda, kylanti iš baimės būti nesuprastam, atsirandanti iš jausmo, kai esi nuolat stebimas ir teisiamas kitų, kad priklausai nuo jų nuomonės. Filme „Gėdos akys“ žiūrovas taps pagrindiniu jo personažu ir pasiners į istoriją, kurios struktūra subtiliai keisis priklausomai nuo žiūrovo reakcijų, o pats filmas leis pamatyti problemiškų paauglių pasaulį iš vidaus.

„„Gėdos akys“ suteiks žiūrovui galimybę pajusti, ką̨ reiškia būti paženklintam „pamišusiu“. Filmo tikslas – atskleisti socialiai atstumtų ir izoliuotų, problemiškų paauglių pasaulį, skatinti žiūrovus permąstyti stereotipus ir socialines fobijas, iššaukiančias sistemingą žmonių, kurių elgesys netelpa į įprastų ir nusistovėjusių normų ribas, diskriminaciją ir gėdinimą“, – teigia režisierius T.Tamošaitis.
Animacinį virtualios realybės filmą „Gėdos akys“ finansuoja Lietuvos kino centras, Prancūzijos nacionalinis fondas CNC bei Prancūzijos regioninis fondas „Pictanovo“. Projektas sėkmingai pristatytas svarbiausiuose tarptautiniuose renginiuose: „Cartoon 360“ Barselonoje, „Cross Video Days“ Paryžiuje, IDFA Forum mugėje Amsterdame, „CartoonNext“ Marselyje, „Newimages XR Market“ Paryžiuje ir kt.

Filmo premjera numatoma 2023 metais.