„Sidabrinei gervei“ nominuota drama „Eisiu, kiek reikės“ atkeliauja į kino teatrus

Publikavo / Geg 3, 2023 / Kategorijos: Naujienos

Antradienio vakarą vykusioje spaudos konferencijoje paskelbta, kas tapo Lietuvos nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nominantais. Tarp jų – Serbijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Bulgarijos bendros gamybos filmas „Eisiu, kiek reikės“. Šis filmas pretenduoja tapti geriausiu mažumos bendros gamybos filmu. Filmo kompozitorius – Martynas Bialobžeskis. Filmo spalvų dailininkė – Julija Steponavičiūtė.

 

„Oskarui“ nominuotas Serbijos režisieriaus Stefano Arsenijevićiaus filmas „Eisiu, kiek reikės“ pasakoja abejingų nepaliekančią pabėgėlių poros, ieškančios savo vietos Europoje, istoriją. Strahinja su žmona Ababuo pabėga į Europą iš Ganos. Strahinja kaip išmanydamas stengiasi pradėti naują gyvenimą, o Ababuo jaučiasi vis nelaimingesnė. Vieną naktį ji dingsta…

 

Pasak filmo prodiuserio Lietuvoje Kęstučio Drazdausko, „Eisiu, kiek reikės“ – ne tik aktualus ir paveikus filmas, padedantis geriau suprasti pabėgėlių padėties Europoje daugiasluoksniškumą, bet ir puikus Europos šalių bendradarbiavimo pavyzdys.

 

„Filmą „Eisiu, kiek reikės“ kūrėme per penkias šalis. Ir nors filmo gamybos eigą, kai prie jos prisideda tiek daug kino kūrėjų iš skirtingų šalių, suvaldyti kiek sunkiau, tikiu, kad kartu tai filmui suteikia daugiau naudos – bendradarbiaujant prieinama prie stipresnių kūrybos sprendimų. Tai, manau, yra ir viena iš priežasčių, kodėl šis filmas yra laimėjęs jau 30 apdovanojimų ir yra aktualus ne tik Serbijoje, bet ir visame pasaulyje. Vien prestižiniame tarptautiniame kino festivalyje „Karlovy Vary“ Čekijoje, kur ir įvyko šio filmo premjera, jis laimėjo penkis apdovanojimus, iš jų – Grand Prix ir geriausio aktoriaus apdovanojimą“, – teigia K. Drazdauskas.

 

Filmas „Eisiu, kiek reikės“ kino teatrus pasieks gegužės 12 dieną, o birželio 4 dieną Kaune vyksiančioje ceremonijoje paaiškės „Sidabrinės gervės“ laimėtojai.

 

Filmo gamintojas Lietuvoje – kino gamybos įmonė UAB „Artbox“. Filmo rėmėjas  –  Lietuvos kino centras.