Pristatytas maršrutas po „Karo ir taikos“ filmavimo vietas

Publikavo / Bal 3, 2016 / Kategorijos: Naujienos

Valstybinis turizmo departamentas šiandien pristatė turistinį maršrutą po Vilniuje esančias naujo BBC serialo „Karas ir taika“ filmavimo vietas. Tikimasi, kad maršrutas padės išnaudoti šio serialo sukeltą susidomėjimo Lietuva bangą ir pritraukti į mūsų šalį gausesius britų turistų būrius.

„Esame istorinio įvykio liudininkai. Šiandien ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje startuoja kino turizmas“, – šiandien spstinėje surengtame naujojo maršruto pristatyme sakė Jurgita Kazlauskienė, Valstybinio turizmo departamento (VTD) direktorė.

Pasak jos, „Karo ir taikos maršrutas, kaip ir kino turizmas apskritai, yra puiki galimybė pristatyti mūsų šalį.
„Lietuvoje filmuotą BBC serialą „Karas ir taika“ yra įsigijusios kone visos pasaulio šalys – netgi Kinija. Taigi jį matys praktiškai visos mūsų tikslinės rinkos, iš kurių tikimės sulaukti didžiausių turistų srautų“, – kalbėjo VTD vadovė.
Šiandien VTD iš viso pristatė tris „Karo ir taikos“ maršrutus anglų kalba – po Vilnių pėsčiomis ir dviračiu bei automobiliu po Lietuvą. Vėliau VTD planuoja pateikti šį maršrutą ir lietuviškai.
„Karo ir taikos“ maršrutu galės naudotis savarankiškai į mūsų keliaujantys užsienio turistai. Taip pat labai tikimės, kad mūsų turizmo firmos išnaudos kino turizmo teikiamas galimybes ir prisidės prie šio maršruto populiarinimo bei panaudos jį tam, kad sukurtų savo turistinių produktų, ekskursijų po „Karo ir taikos“ objektus Vilniuje bei kitose Lietuvos vietose“, – kalbėjo. p. Kazlauskienė.
Tikėtina, kad maršrutas sudomins ir Lietuvos gyventojus, mat birželį šį serialą rodys LNK televizijos kanalas.

Maršrutas veda per tokias Vilniaus senamiesčio vietas, kaip Gedimino kalnas, kuris seriale tapo Austrijos Alpėmis, Vilniaus universitetą, kuris „Kare ir taikoje“ suvaidino Austrijos karo ministeriją, chaoso prieš įžengiant Napoleono armijai apimtos Maskvos vaidmenį atlikusią Bernardinų gatvę. Taip pat einantieji juo aplankys Pranciškonų vienuolyną Trakų gatvėje (seriale jį matysime kaip kunigaikščio Bolkonskio Maskvos rezidenciją) ir kitas sostinės vietas.
Šiemet per BBC parodytas šešių dalių istorinis serialas „Karas ir taika“ buvo filmuotas Rusijoje, Latvijoje ir Lietuvoje – Vilniuje, Merkinėje, Trakų Vokėje, Trakuose, Kernavėje ir Rumšiškėse.
VŽ rašė, kad kai kurios Lietuvos turizmo firmos netrukus irgi planuoja pasiūlyti ekskursijų po šio serialo filmavimo vietas. tačiau dalis turizmo specialistų abejoja, kad serialas padės ženkliau padidinti į Lietuvą atvykstančių britų turistų skaičių.

Lietuva nurungė Lenkiją ir Rusiją
Britų visuomeninio transliuotojo BBC kartu su amerikiečių kompanija „The Weinstein Company“ sukurtą serialą jau žiūrėjo Australijos, JAV, JK, Kanados bei Švedijos žiūrovai. Transliavimo teises taip pat įsigijo Estijos, Belgijos, Danijos, Filipinų, Graikijos, Indijos, Islandijos, Izraelio, Kinijos, Latvijos, Liuksenburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Pietų Korėjos, Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Taivano ir Ukrainos televizijos. Kaip teigia Lineta Mišeikytė , serialo vykdančioji prodiuserė Lietuvoje, BBC sprendimą filmuoti ir perteikti didingo romano peripetijas būtent Lietuvoje lėmė turiningos savo praeitimi ir ryškios karo ir taikos ženklais vietos, kurių Lietuvoje tikrai gausu.
„Kameros neapgausi, todėl filmų kūrėja filmavimams ieško vietų, geografiškai ir istoriškai artimiausių originalui. Lietuvoje Kuršių marios gali tapti Baikalo ežeru, Kintai –Uralo stepėmis, Trakų žvyro karjeras – Beringo sąsiauriu (jei pasninga), Rumšiškės Sibiru, Kernavės slėniai Alpėmis. Karščiausios Lietuvos konkurentės filmavimo projektų prasme yra visa Rytų ir Vidurio Europa. Šiuo konkrečiu atveju Lietuva nurungė Vengriją, Čekiją, Lenkiją ir Rusiją,“ – sako L. Mišeikytė.
Seriale „Karas ir taika“ atgyja XIX amžiaus pradžia, kai Lietuva buvo Rusijos imperijos vakarinis pakraštys ir išgyveno Napoleono žygį į Maskvą, jo didžiosios armijos šlovę ir pražūtį. Būtent tai per keleto Rusijos aukštuomenės šeimų likimus subtiliai išraiškingai pasakoja serialas „Karas ir taika“.
2015 m. užsienio turistų skaičius Lietuvoje augo 2,3%. Turistų iš Jungtinės Karalystės srautas į per 2015 m. išaugo 17,2 %.