Pradedama Lietuvos kandidato Oskarams atranka

Publikavo / Lie 24, 2018 / Kategorijos: Naujienos

Skelbiama lietuviško filmo, pretenduosiančio varžytis dėl „Oskaro“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje, atranka.

JAV Kino meno ir mokslo akademijos patvirtintą lietuvišką „Oskaro“ komitetą šiemet sudaro kino kritikė Živilė Pipinytė (komisijos pirmininkė), režisierė ir prodiuserė Giedrė Žickytė, prodiuserė Uljana Kim, režisierius Linas Mikuta, animacinio kino kūrėjas ir prodiuseris Valentas Aškinis, kino kritikė Santa Lingevičiūtė.

Atrankoje gali dalyvauti visų žanrų, ne trumpesni kaip 40 minučių filmai, atitinkantys pagrindinius kriterijus, tarp kurių svarbiausi –  jų platinimas Lietuvoje pirmą kartą vyko tarp 2017 m. spalio 1 dienos ir 2018 m. rugsėjo 30 dienos,  seansai šalies kino teatrų komerciniame repertuare rodyti mažiausiai septynias dienas iš eilės, didžioji dalis dialogų yra ne anglų kalba, o dauguma kūrybinių procesų buvo vykdyti lietuvių autorių. Su visomis taisyklėmis galima susipažinti oficialiame „Oskarų“ puslapyje.

Norintys dalyvauti atrankoje iki 2018 m. rugpjūčio 10 d. turi pateikti prašymą Lietuvos kino centrui dėl dalyvavimo atrankoje bei suteikti galimybes komisijai peržiūrėti filmą  pateikiant peržiūros on-line nuorodas. Svarbu: paraiškos laukiamos ir iš tų kompanijų, kurios dar tik ketina platinti filmus iki šių metų rugsėjo 30 d. ir atitinka Akademijos keliamus reikalavimus. Šių filmų prodiuseriai turi pateikti atitiktį įrodančius dokumentus.

Lietuviškasis „Oskaro“ komitetas filmą, pretenduosiantį varžytis dėl „Oskaro“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje, planuoja paskelbti iki 2018 m. rugpjūčio 24 dienos.

Atranką koordinuoja Lietuvos kino centras.