Po sėkmingo skrydžio Europoje, filmo „Drugelio širdis“ premjera Lietuvoje – balandį

Publikavo / Kov 3, 2022 / Kategorijos: Naujienos

Režisierės Inesos Kurklietytės filmas vaikams „Drugelio širdis“ balandžio 8 dieną bus pradėtas rodyti Lietuvos kino teatruose. Filmas jau aplankė dešimtis vaikų ir jaunimo filmų festivalių Europoje, dar į dešimtis yra pakviestas, laimėjo prestižinį Europos vaikų filmų asociacijos (ECFA) apdovanojimą Belgijoje ir du apdovanojimus Prancūzijoje, atrinktas tarp geriausių Europos filmų jaunajai auditorijai, o dabar bus rodomas visos Lietuvos kino teatruose, kad neštų gerąją žinią – draugystė augina sparnus.

„Drugelio širdis“ yra šviesus ir viltingas filmas, būtent todėl jis yra pastebimas tarptautinės auditorijos, tikimės, kad jis bus žiūrovų pamėgtas ir Lietuvoje, ypač šiais nerimo ir neapibrėžtumo kupinais laikais. Dabar mums visiems labai reikia tikėjimo, kad gėris gali nugalėti. O „Drugelio širdyje“ būtent taip ir atsitinka“, – besiruošdama premjerai Lietuvoje sako filmo prodiuserė Živilė Gallego. Ji taip pat džiaugiasi, kad festivaliuose buvo įvertinta aukšta filmo meninė vertė, užsienio kritikai giria subtilią režisūrą, jaunųjų ir profesionalų aktorių vaidybą, įspūdingą filmo vizualiką ir dailę, specialiuosius efektus.

Filmas jau parodytas „Schlingel“, Miunsterio ir Švabijos Gmiundo festivaliuose Vokietijoje, „Cinekid“ Nyderlanduose,  „Filem‘on“ festivalyje Belgijoje, Oulu festivalyje Suomijoje, socialinio kino festivalyje Prancūzijoje. Šiandien įvyks filmo premjera Turkijos festivalyje, kovo mėnesį numatyti rodymai Kanadoje, JAV, Švedijoje. Filmo Azijos premjera įvyks šių metų rudenį Taivane.

„Be galo įdomu stebėti, kaip jaunieji žiūrovai priima filmą skirtingose šalyse, kur filmas buvo rodomas. Tačiau svarbiausia man yra premjera Lietuvoje ir Lietuvos žiūrovų reakcija į filmą. Todėl su nekantrumu lauksiu vaikų kartu su tėvais kino teatruose nuo balandžio 8 dienos,“ – sako filmo režisierė Inesa Kurklietytė.

Filmo reklaminiame plakate matome du pagrindinius herojus – ypatingą berniuką Juozapą (aktorius Elijas Malinauskas) bei jo draugę drąsią mergaitę Rugilę (vaidina Vilnė Konstancija Abukevičiūtė). Jiedu nesutaria su padaužų gauja, kurio vadeiva – Benas (vaidina Mindaugas Balabonas). Filme vaikai gyvena savo gyvenimą, tačiau daug elgesio modelių išmoksta ir iš suaugusiųjų gyvenimo. Tėvus, mamas, mokytojus bei kaimynus „Drugelio širdyje“ vaidina daug garsių lietuvių aktorių: Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Julius Žalakevičius, Sonata Visockaitė, Violeta Mičiulienė bei kiti.

Pasak režisierės I.Kurklietytės, filmavimo metu buvo kuriama ypatinga atmosfera, kurioje atsiskleidė jaunųjų aktorių talentai, o operatoriaus Viktoro Radzevičiaus kamera išraiškingai “pagavo” vaikų grupės gyvenimą, taip pat perteikė subtilų drugelių ir vabalų gyvenimą.

 

Filmą kūrė prodiuserinė kompanija „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi kompanija „Acme Film“. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Kūrybiškos Europos Media programa ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.