NETIKĖTA! GRUODŽIO MĖNESĮ PRAEIVIUS PRADŽIUGINO TULPĖS

Publikavo / Gru 12, 2019 / Kategorijos: Naujienos

Gruodžio mėnesį Lietuvoje pamatyti glėbį įvairiaspalvių tulpių tikrai nėra įprasta, tačiau darganoto oro neišsigandę Vilniaus gatvių praeiviai ir Forum Cinemas Vingis lankytojai ne tik galėjo pasigrožėti šiomis gėlėmis, bet ir buvo jomis apdovanoti. Mat tulpės – jau šį penktadienį kino teatrų ekranus pasieksiančio Oscaro laureato Mike van Diem filmo TULPĖS, MEILĖ, GARBĖ IR DVIRATIS pagrindinis akcentas.

Italija ir tulpėmis kvepianti nenuspėjama komedija persmelkia savo charizmatiškumu bei už šeimos ir draugų orumą kovojančio žmogaus drąsa. Filme gausu ir Lietuvišku elementų – Kaune nufilmuota dalis šio filmo scenų, o prie jo kūrimo tiek Lietuvoje, tiek Italijoje dirbo didelis būrys mūsų šalies kino profesionalų.

 

TULPĖS, MEILĖ, GARBĖ IR DVIRATIS pasakoja apie olandą Gauke, kuris, praradęs savo ūkį per 1953 metų potvynius, dviračiu numina į saulės pleškinamus Italijos pietus ir pradeda gyvenimą iš naujo, kol vieną dieną staiga dingsta.

Po trisdešimties metų Italijos policijos inspektorius mėgina atskleisti tikrąją istoriją, tačiau atskirti faktus nuo prasimanymų, pasirodo, nėra taip lengva. Ypač, kai pasakojimo dalyvius nuolat lydi įvairūs atsitiktinumai ir netikėtos akistatos.

 

Filme vienus pagrindinių vaidmenų atliko žymi Latvijoje gimusi, bet dabar Kanadoje gyvenanti ir daugeliui pažįstama aktorė Ksenia Solo bei Italijos žvaigždė, daugiau nei 70-tyje filmų nusifilmavęs bei virš 30 apdovanojimų už savo pasiekimus kine gavęs aktorius Giancarlo Giannini.

Komedija yra pelniusi ne vieną apdovanojimą, o tarptautiniuose kino festivaliuose Italian Contemporary Film Festival, Sonoma International Film Festival, Tallinn Black Nights Film FestivalWashington DC Filmfest ir Whistler Film Festival žiūrovai ją įvertino kaip geriausią festivalio filmą.

 

 

TULPĖS, MEILĖ, GARBĖ IR DVIRATIS kinuose nuo gruodžio 13 d.