Nepriklausomų prodiuserių asociacijos pozicija dėl moralaus kino profesionalų elgesio ir galimo seksualinio priekabiavimo industrijoje

Publikavo / Lap 20, 2017 / Kategorijos: Naujienos

Reaguodama į daugybę diskusijų Lietuvoje ir užsienyje sukėlusius ir kino bendruomenę palietusius pastarųjų dienų įvykius, Lietuvos Nepriklausomų prodiuserių asociacijos bendru Valdybos narių nutarimu pateikiama oficiali asociacijos pozicija.

Asociacija pasisako už kūrybos ir žodžio laisvę bei netoleruoja jokių galimų manipuliacijų, piktnaudžiavimo ir nederamo elgesio, siekiant pasinaudoti kūrybine ir profesine įtaka. Joks autoritetas, tarptautinis pripažinimas ir apdovanojimai negali pateisinti psichologinės, emocinės, moralinės ar kitokio pobūdžio žalos kitam žmogui. Tai netoleruotina ne tik kultūros ir meno srityje, bet ir apskritai bet kurioje veikloje.

Patyrusius psichologinį ar emocinį smurtą, išgyvenančius dėl praeityje patirtos moralinės žalos, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar užimamos pozicijos, raginame drąsiai kreiptis į atitinkamas teisėsaugos institucijas. Neužgniaužti savyje, nelaukti, o kalbėti, papasakoti – tai keičia visuomenės nuostatas ir apsaugo nuo galimų žalų ateityje. Tik vienas kitą gerbiantys žmonės, orumas ir atvirumas gali vesti į kūrybą ir prisidėti prie brandžios bei psichologiškai sveikos visuomenės.