Lietuvių kūrėjų filmo „Čia buvo Saša” pasaulinė premjera A klasės kino festivalyje

Publikavo / Spa 15, 2018 / Kategorijos: Naujienos

Kiek daugiau nei po mėnesio įvyksiantis prestižinis Talino „Black Nights” kino festivalis paskelbė, jog į oficialią konkursinę debiutuojančių režisierių programą atrinktas lietuvių režisieriaus Ernesto Jankausko filmas „Čia buvo Saša”. Iki šiol režisierius buvo žinomas kaip įvairių apdovanojimus pelniusių reklamų kūrėjas, trumpo metro filmo visai šeimai „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus”, sulaukusio tarptautinio pripažinimo bei apdovanoto „Sidabrine gerve”, režisierius. Tai pirmas lietuviškas filmas, pristatomas šioje programoje, kurioje atrenkamos juostos iš viso pasaulio.

„Čia buvo Saša” – tai nuoširdžiai linksmas ir asmeniškas trejus metus kurtas pirmasis režisieriaus ilgametražis filmas, pasakojantis apie porą, kuri nusprendžia įsivaikinti, tačiau vietoj išsvajotos mažos mergaitės jiems pasiūlomas paauglys berniukas.

 

Filmas, turintis ir komiškų elementų, ir jautrių akimirkų, žiūrovui leis įsijausti į vaiko pasaulį ir pamatyti jį visai kitomis akimis – „Čia buvo Saša” vaizduoja visiškai kitokią, nestandartinę berniuko vaikystę, kuriai didžiausią įtaką padaryti gali tik mylintys ir norintys padėti suaugusieji, tačiau ir jie kartais nepastebi šalia esančio vaiko. Filme analizuojama ir šių dienų Lietuva, kurioje pagal statistiką daugiau nei 4300 vaikų gyvena globos įstaigose ir vos keli procentai jų per metus randa naujus namus.

 

Šios lietuvių kino juostos premjera įvyks lapkričio 25 dieną Talino festivalyje – viename iš penkiolikos A klasei priskiriamų kino festivalių visame pasaulyje, taip pat viename didžiausių kino festivalių šiaurinėje Europoje. Kasmet jame parodoma apie 250 pilnametražių ir daugiau nei 300 trumpametražių bei animacinių filmų. Festivalis kiekvienais metais  sulaukia didelio žiniasklaidos dėmesio – žinia apie festivalį pasiekia daugiau kaip 1,1 milijardą žmonių įvairiais medijų kanalais, transliuojančiais net 71 kalba.

 

Lietuvoje žiūrovai filmą galės pamatyti jau ateinančiais metais.

 

Filmo gamybą dalinai finansavo Lietuvos kino centras.