Latvijos nacionaliniuose kino apdovanojimuose – Lietuvos kino kūrėjų sėkmė!

Publikavo / Spa 15, 2020 / Kategorijos: Naujienos

Spalio 8 d. buvo paskelbtas Latvijos nacionalinių kino apdovanojimų „Didysis Kristupas” (lat. „Lielais Kristaps“) nominantų sąrašas, kuriame triumfavo Latvijos, Lietuvos ir Čekijos bendros gamybos filmas „Miestas prie upės“ (rež. Viesturs Kairišs).

 

Šis filmas buvo įvertintas net 12-koje kategorijų: geriausio ilgametražio filmo, scenarijaus, režisieriaus, operatoriaus, pagrindinio vaidmens aktoriaus, antraplanio vaidmens aktoriaus, filmo dailininko, kostiumų dailininko, grimo dailininko, kompozitoriaus, garso režisieriaus ir montažo režisieriaus. Iš viso filmas pelnė 15-ka nominacijų. Trys jų atiteko Lietuvos kino kūrėjams – aktoriui Juozui Budraičiui, kompozitorei Justei Janulytei bei kostiumų dailininkei Agnei Rimkutei.

„Labai malonu, kad esu vienas iš nominantų, nes šis filmas man paliko gerą įspūdį, –  nominacija džiaugėsi J. Budraitis, –  buvo malonu dirbti su latviais, su kuriais, tiesa pasakius, esu labai nedaug dirbęs. Čia gal tik antras kartas. O ir filmavimo grupė buvo labai puiki. Filmavimo metu sutikau nuostabų aktorių Gundars Āboliņš, kurį dabar galiu vadinti savo draugu“.

 

Jam antrina ir filmo prodiuseris Kęstutis Drazdauskas. „Tai yra nuostabi žinia, kad šis filmas sulaukė tokio įvertinimo. Labai džiaugiuosi ir už patį filmą, ir už visą komandą! Dalis Lietuvos kūrybinės grupės jau  matė „Miestą prie upės“ – dalyvavo premjeroje Rygoje. Man pačiam jis tikrai labai patiko. Tikiuosi, kad netrukus galėsime parodyti jį ir Lietuvoje bei kad žiūrovai jį taip pat įvertins. Ypač dėl to, kad šio filmo tema yra labai artima ir mums, lietuviams. Taip pat itin džiaugiuosi, kad be kitų Lietuvos kino kūrėjų buvo įvertintas ir aktorius Juozas Budraitis. Tikiu, kad tai tapo puiki dovana ką tik įvykusio jubiliejaus proga.“

 

Filmas „Miestas prie upės“ yra epiškas pasakojimas apie 21 metų iškabų piešėją Ansį, kuris reikalingas visoms valdžioms – tiek autoritariniam 1930-ųjų režimui, tiek vėliau atėjusiems komunistams ir nacistams. Ansis įsipainiojęs į keistą meilės trikampį: įsimylėjęs žydę Zislą, kurios negali vesti dėl religinių ir socialinių priežasčių bei susižavi į miestą neseniai atvykusia latve, kuri greitai perima santykių iniciatyvą. Santykiai su abiem merginomis komplikuojasi, kai Zisla tampa vokiečių persekiojimų auka ir Ansis ne tik privalo rinktis tarp dviejų mylimųjų, bet ir nuspręsti, kuri turės mirti.

 

Latvijos nacionalinių kino apdovanojimų „Didysis Kristupas” laureatai bus paskelbti lapkričio viduryje.