Filmo „Drugelio širdis“ tarptautinės kelionės nauja stotelė – Bostonas , JAV

Publikavo / Kov 16, 2023 / Kategorijos: Naujienos

Režisierės Inesos Kurklietytės filmas šeimai „Drugelio širdis“ jau daugiau nei metus rodomas visame pasaulyje vykstančiuose kino festivaliuose – dabar filmas dalyvauja Bostono Baltijos šalių filmų festivalyje JAV ir rodomas programoje kartu su Latvijos ir Estijos filmais.

„Bostono žiūrovai filmą priėmė labai šiltai, po filmo vyko pokalbiai ir diskusijos. Nuostabu matyti, kad filmas vis atranda ir jaudina naujus žiūrovus kitoje Atlanto pusėje“, – įspūdžiais iš Amerikos dalinosi prodiuserė Živilė Gallego. Festivalio metu Baltijos šalių filmų kūrėjai dalyvavo diskusijoje apie filmų gamybos iššūkius ir bendradarbiavimo galimybes.

Tai jau 50-tas  festivalis, kuriame dalyvauja „Drugelio širdis“. Nuo pat tarptautinės filmo premjeros Vokietijos festivalyje „Schlingel“ 2021-ųjų rudenį, filmas aplankė festivalius Europoje, Šiaurės Amerikoje, Azijoje, Afrikoje bei Naujoje Zelandijoje. Svarbiausi ir didžiausių jų buvo „Cinekid“ Nyderlanduose, viename seniausių vaikų filmų festivalių Oulu Suomijoje, Busano vaikų ir jaunimo festivalyje Pietų Korėjoje, tarptautiniame vaikų kino festivalyje Čikagoje, vaikų kino festivalyje Meksikoje, vaikų kino festivalyje  Monrealyje, Kanadoje.

Filmas pelnė 12 apdovanojimų, iš kurių geriausio filmo prizus festivaliuose Italijoje, Jordanijoje, Egipte, Meksikoje, Belgijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje, JAV. Taip pat filmas buvo atrinktas tarp 13 geriausių europietiškų filmų Europos vaikiškų filmų kūrėjų asociacijos (ECFA). Lietuvos kino teatruose „Drugelio širdį“ pamatė 47 tūkst. žiūrovų.

Vienas įspūdingiausių ir svarbiausių filmo rodymų buvo vaikų filmų festivalyje „Ditiatko“ Charkivo mieste Ukrainoje 2022-ųjų rugsėjį ir jame tarptautinės žiuri buvo pripažintas geriausiu vaikišku filmu. Filmo „Drugelio širdis“ seansai vyko slėptuvėse, metro stotyse bei rūsiuose – būtent taip vyko šis festivalis kariaujančioje šalyje.

„Labai smagu, kad visame pasaulyje vaikai gali pamatyti „Drugelio širdį“, bet filmo rodymas Charkivo slėptuvėse buvo prasmingiausias  – nes tiems vaikams labiausiai reikia vilties, šviesos ir tikėjimo, kad viskas bus gerai“, – sako režisierė Inesa Kurklietytė. „Drugelio širdyje“ kalbama apie labai svarbias ir universalias tiesas – draugystę, toleranciją, empatiją, todėl jis suprantams ir mėgstamas visame pasaulyje“.

„Drugelio širdis“ pasakoja apie ypatingą berniuką Juozapą, jo draugystę su kaimynų mergaite Rugile, priešpriešą su berniukų gauja, santykius su suaugusiaisiais. Juozapą vaidina Elijas Malinauskas, kuris už geriausią vaidmenį buvo nominuotas „Sidabrinei gervei“. Filme taip pat vaidina aktoriai Vilnė Konstancija Abukevičiūtė, Mindaugas Balabonas, Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Julius Žalakevičius, Sonata Visockaitė, Violeta Mičiulienė bei kiti. Scenarijaus autorės – Modesta Jurgaityte bei Inesa Kurklietytė.  Filmo prodiuserė – Živilė Gallego. Juostą nufilmavo operatorius Viktoras Radzevičius.

Filmo „Drugelio širdis“ pristatymą Bostone iš  dalies finansavo Lietuvos kino centras. Filmą galima pamatyti namų kino platformose „ŽMONĖS Cinema“, Cgates, Go3 ir Telia.