„Drugelio širdis“ dalyvavo ir laimėjo festivalyje karo apsuptame Charkive

Publikavo / Rgs 14, 2022 / Kategorijos: Naujienos

Režisierės Inesos Kurklietytės filmas „Drugelio širdis“ buvo rodomas vaikų filmų festivalyje „Ditiatko“ Charkivo mieste Ukrainoje ir tarptautinės žiuri buvo pripažintas geriausiu vaikišku filmu! Filmo „Drugelio širdis“ seansai vyko slėptuvėse, metro stotyse bei rūsiuose – būtent taip vyko šis festivalis šiemet.
„Tai buvo svarbiausias „Drugelio širdies“ rodymas užsienyje! Būtent vaikams iš Charkivo ir visos Ukrainos šiandien reikia vilties, šviesos ir tikėjimo, kad viskas bus gerai“, – sako režisierė Inesa Kurklietytė. Atsiimdama apdovanojimą, prisijungusi prie festivalio nuotoliniu būdu, režisierė perfrazavo filme skambėjusią dainą “Tau visas dangus” (autoriai Paulius Jasiūnas ir Modesta Jurgaitytė): „Linkiu, kad visas Ukrainos dangus priklausytų vaikams, o ne karui!“.
Vaikiškų filmų festivalis “Ditiatko” (ukr. vaikas) rengiamas jau 14 metų ir šiemet nuspręsta tęsti festivalį. Geriausią filmą rinko tarptautinė žiuri, stebėjusi filmus nuotoliniu būdu. Iš viso festivalio filmai atrinkti iš 855 paraiškų iš 85 šalių. Svarbiausia publika festivalyje tapo Charkivo vaikai, turėję galimybę karo apimtame mieste žiūrėti filmą apie gėrį ir draugystę.
Tai jau šeštasis filmo laimėjimas – „Drugelio širdis“ buvo išrinktas geriausiu kino festivaliuose Meksikoje, Belgijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje. Taip pat filmas buvo atrinktas tarp 13 geriausių europietiškų filmų Europos vaikiškų filmų kūrėjų asociacijos (ECFA). Filmas ir toliau keliauja po tarptautinius festivalius, kurių filmo sąskaitoje šiuo metu jau beveik 30. Lietuvos kino teatruose „Drugelio širdį“ pamatė 45 tūkst. žiūrovų, filmas toliau rodomas namų kino platformose, o artimiausiu metu jį bus galima išvysti ir LRT televizijoje.
„Drugelio širdis“ pasakoja apie ypatingą berniuką Juozapą, jo draugystę su kaimynų mergaite Rugile, priešprieša su berniukų gauja, santykius su suaugusiaisiais. Juozapą vaidina Elijas Malinauskas, kuris už geriausią vaidmenį buvo nominuotas „Sidabrinei gervei“. Filme taip pat vaidina aktoriai Vilnė Konstancija Abukevičiūtė, Mindaugas Balabonas, Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Julius Žalakevičius, Sonata Visockaitė, Violeta Mičiulienė bei kiti. Scenarijaus autorės – Modesta Jurgaityte bei Inesa Kurklietytė. Filmo prodiuserė – Živilė Gallego. Juostą nufilmavo operatorius Viktoras Radzevičius.
Filmo „Drugelio širdis“ gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Kūrybiškos Europos programa Media ir LRT. Filmą galima pamatyti namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“, Cgates ir Go3.