Debiutinio filmo „Per arti“ premjera –tarptautiniame Varšuvos kino festivalyje

Publikavo / Rgs 30, 2022 / Kategorijos: Naujienos

Pasaulinė lietuvių režisierės Austėjos Urbaitės filmo „Per arti“ premjera įvyks tarptautiniame A klasės Varšuvos kino festivalyje. Debiutinis filmas atrinktas į konkursinę programą „1-2“. Filmas „Per arti“ išskirtinis tuo, kad yra sukurtas dviem kalbom – lietuvių ir prancūzų, pagrindinius vaidmenis filme atlieka lietuvių aktorė Dovilė Kundrotaitė ir prancūzų aktorė Anne Azoulay.

 

Filmo „Per arti“ pagrindinė tema – sudėtingi ir daugiasluoksniai šeimos santykiai. Prancūzų pora Žaklina ir Leonas įsivaikina lietuvių vaikus, o kad padėtų jiems adaptuotis naujoje aplinkoje ir susikalbėti su kitakalbiais tėvais, šeimoje apsigyvena Gabrielė – studentė iš Lietuvos.

Požiūriai į vaikų auklėjimą netrukus išsiskiria ir užuot padėję vaikams kurti naują gyvenimą, suaugusieji ima kovoti dėl savo tiesos.

„Meilę nuo egoizmo skiria labai plonytė linija, kurią dažnai peržengiame patys to net nepastebėdami. Tai gali atsitikti kiekvienuose santykiuose, o ypač dažnai nutinka šeimose. Kurdama filmą „Per arti“ norėjau patyrinėti, kas tų ribų peržengimą iššaukia ir kokias pasekmes tai gali turėti. Man taip pat buvo svarbu kalbėti apie suaugusiojo teisę į vaiko identitetą ir, nors tam pasirinkau įvaikinimo temą, jaučiu tie patys klausimai galioja ir šeimose su prigimtiniu ryšiu,“ – sako režisierė ir scenarijaus autorė Austėja Urbaitė.

 

Vieną pagrindinių vaidmenų filme kuria perspektyvi lietuvių aktorė Dovilė Kundrotaitė, turinti patirties tiek teatre, tiek kine, tiek televizijoje. Prancūzų aktorė Anne Azoulay yra žinoma Prancūzijoje iš kino filmų, teatro spektaklių ir televizijos serialų, kaip ir jos partneris filme Arthur Igual. Filmo „Per arti“ vaikus įkūnija neprofesionalūs aktoriai Inesa Sionova ir Ajus Antanavičius.

 

Filmo operatorius – Julius Sičiūnas, filmo dailininkė – Justė Vazgytė, kostiumų dailininkė – Monika Vėbraitė, muziką kūrė – Domas Strupinskas. Filmą prodiusavo – Živilė Gallego iš kompanijos „Fralita Films“.

 

„Per arti“ – ambicingas debiutinis filmas, nes buvo kuriamas dviem kalbomis su lietuvių ir  prancūzų aktoriais, taip pat filme nusifilmavo du mažamečiai jaunieji aktoriai, kurie atliko labai svarbius vaidmenis. Profesionalaus ir kūrybiško filmo kūrėjų komandos darbo dėka, filme pavyko sukurti savitą pasaulį ir jautriai papasakoti šeimos istoriją. Džiaugiuosi filmo premjera tarptautiniame A klasės festivalyje, kurio atrankos komisija įvertino filmo tarptautinį potencialą ir aukštą meninę kokybę”, – sako filmo prodiuserė Živilė Gallego.

Filmo režisierė A.Urbaitė baigė kino režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pirmasis studentiškas darbas “Etiudas” pelnė pripažinimą 2013-aisiais, o 2015-aisiais pirmasis režisūrinis trumpo metro debiutas “Tiltai” buvo apdovanotas “Sidabrine gerve”, taip pat pripažintas geriausiu Baltijos šalių trumpuoju filmu Šiaurės šalių kino forume “Scanorama”.

 

Varšuvos tarptautinis kino festivalis Lenkijoje vyks jau 38-ąjį kartą spalio 14-23 dienomis. Tarptautinės prodiuserių asociacijų federacijos (FIAPF) jis yra pripažįstamas kaip vienas iš 15 svarbiausių ir prestižiškiausių kino festivalių pasaulyje ir turi A klasės reitingą.

 

Filmo “Per arti” gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizja.  Lietuvos žiūrovams filmą planuojama pristatyti 2023-aisiais.