Asmenines problemas išsprendęs Saulius Siparis imasi naujų darbų – įgarsino legendinį aktorių Stacy Keach

Publikavo / Vas 14, 2019 / Kategorijos: Naujienos

Vienas charizmatiškiausių Lietuvos aktorių Saulius Siparis įveikė gyvenimo krizę ir imasi naujų iššūkių. Išgyvenęs mikroinsultą bei skyrybas su antrąja žmona, vyras radikaliai pasikeitė – visiškai atsisakė alkoholio, atsikratė dvidešimties kilogramų svorio ir džiaugiasi nauja meile. Dabar aktorius į gyvenimą žvelgia visai kitu žvilgsniu ir tikina, kad jame yra begalės galimybių, kurias verta išnaudoti.

 

Naujausias aktoriaus darbas – žinomo Lenkijos dokumentinio kino kūrėjo Pawel Pitera filmas „Žalgirio mūšis“, kuriame S. Siparis įgarsino legendinį Amerikos kino ir televizijos aktorių, „Auksinio gaublio“ laimėtoją Stacy Keach, filme pasakojantį galingo Vokiečių Ordino istoriją.

 

Tai – moderni istorinė dokumentika, parodanti Vokiečių Ordino bei Lietuvos ir Lenkijos valstybių istoriją kaip masyvų strateginį žaidimą, kuriame konkuruoja skirtingos vertybės, susikerta įvairios žmogiškos emocijos ir atskleidžiamos šeimos paslaptys. Lietuvos ir Lenkijos istorinėse vietose nufilmuotoje kino juostoje Viduramžių Europą kaustę kryžiaus žygiai atves prie svarbiausio jų pralaimėjimo – Žalgirio mūšio. Atrodė, kad jokia jėga nesulaikys kryžiuočių riterių, tačiau du lietuviai – Jogaila ir Vytautas – juos nugalėjo.

 

Filmas, kurio gamybos darbus Lietuvoje vykdė kino gamybos įmonė „Artbox“, kino ekranus pasieks jau šių metų kovo 1 dieną. Viduramžių kovas ir pergales ekranizavusioje dokumentikoje epizodinius vaidmenis atliko istorinės rekonstrukcijos klubų nariai, filmui paskolinę ir įspūdingus, pagal XII-XIV a. šaltinius rekonstruotus drabužius. Žadama, kad tai bus pati įdomiausia istorijos pamoka kiekvienam lietuvui.

 

 

Filmo anonsas: https://youtu.be/WhuX5DzHWUk