Talino kino festivalio programose bus pristatomos lietuviškos tarptautinės sėkmės istorijos ir naujienos

Publikavo / Lap 15, 2020 / Kategorijos: Naujienos

Šiandien Estijoje ir internete prasideda didžiausias regione ir vienintelis „A“ klasės kino festivalis „Juodosios naktys“. Tarptautinis Talino kino festivalis šiais metais, kaip ir daugelis kitų, išbandys hibridinio renginio formatą, o gausioje filmų programoje kvies pažinti ir lietuvių kiną bei kūrėjus.

Nors į pagrindinį festivalio konkursą šiemet lietuviški filmai nepateko, bet „Juodųjų naktų“ apdovanojimo sieks bendros gamybos su Lietuva filmai: Lailos Pakalninos darbas „Veidrodyje“ (koprod. Dagnė Vildžiūnaitė, „Just a Moment“, 2020) ir Viesturo Kairišo filmas „Miestas prie upės“ (koprod. Kęstutis Drazdauskas, „Artbox“, 2020).

Trečią kartą vyksiančiame Baltijos šalių filmų konkurse geriausiojo vardo sieks 14 įvairių žanrų filmų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Tarp jų – net keturi lietuviški: Varšuvos kino festivalyje įvertinta dokumentinė Giedrės Žickytės istorija „Šuolis“ (2020), trimis apdovanojimais DOK Leipzig festivalyje įvertintas režisierių Audriaus Mickevičiaus ir Nerijaus Mileriaus dokumentinis filmas „Pavyzdingas elgesys” (2019), į Kanų kino festivalio Oficialiąją programą patekęs Šarūno Barto filmas „Sutemose“ (2019), ir šiemet Venecijos kino festivalyje pasaulinę premjerą šventęs Marato Sargsyano debiutinis ilgametražis „Tvano nebus“ (2020).

Trumpametražių konkurse dėl apdovanojimo kovos Igno Meilūno animacinis darbas „Matilda ir atsarginė galva“ (2020), o Elvinos Nevardauskaitės ir Davido Heinemann filmas „Atskirti balsai“ (2018) įvertinimo sieks konkursinėje „Shorts Live-Action“ programoje. Estijos žiūrovai išvys ir

pernai Kanų kino festivalio „Kritikų savaitėje“ pristatytą Vytauto Katkaus debiutinį trumpametražį „Kolektyviniai sodai“ (2019).

Didžiausiame regiono kino industrijos renginyje „Baltic Event“, kaip ir kasmet, aktyviai dalyvaus ir mūsų šalies profesionalai. Į bendros gamybos kino mugę atrinktas Eglės Vertelytės projektas „Tasty“ (prod. Lukas Trimonis, „Inscript“). Geriausiu pripažintam projektui bus skirtas 20 000 eurų vertės „Eurimages“ apdovanojimas tolesniam jo vystymui.

Gamybos etape esantiems filmams skirtoje sesijoje „Baltic Event Works in Progress“ prisistatys Ernesto Jankausko projektas „Man viskas gerai, ačiū“ (prod. Gabija Siurbytė, Greta Akcijonaitė, „Dansu films“), Dovilės Šarutytės „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“ (prod. Uljana Kim, „Studio Uljana Kim“) ir Inesos Kurklietytės „Drugelio širdis“ (prod. Živilė Gallego, „Fralita Films“).

Jaunųjų Baltijos šalių kino talentų programoje „Black Night Stars“ tarp aštuonių perspektyvių aktorių, kastingo agentūrų dėmesio ir pasiūlymų ieškos lietuvis Simonas Mozūra.

Nors ir virtualiai, lietuviai aktyviai dalyvaus ir industrijai skirtose diskusijose. Televizijos serialų kūrėjų forume „TV Beats Forum“ tarp sėkmingiausių serialų kūrimo pavyzdžių bus pristatomas  „Baltic Film Service“ ir „Netflix“ darbas Lietuvoje filmuojant ketvirtą serialo „Keisti dalykai“ (ang. „Stranger Things“) dalį.  Užsienio prodiuseriams Lietuvos kino centro atstovas Deimantas Saladžius ir Vilniaus kino biuro direktorė Jūratė Pazikaitė pristatys mūsų šalyje veikiančią pelno mokesčio lengvatą kino gamybai, lokacijas bei didžiausius tarptautinius pasiekimus.

Specialiame pokalbyje apie moteris Baltijos šalių kino ir televizijos rinkose Lietuvos praktikomis ir tendencijomis dalinsis „WIFT Lietuva“ atstovė Eva Brazdžionytė ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Tarptautinis Talino kino festivalis „Juodosios naktys“ yra didžiausias Baltijos ir Šiaurės šalių kino festivalis, turintis A klasės festivalio kvalifikaciją ir patenkantis tarp 15 didžiausią įtaką turinčių kino festivalių pasaulyje.