Lietuvos kino centras tapo tarptautinio tinklo „European Women’s Audiovisual Network“ globėju

Publikavo / Lap 19, 2020 / Kategorijos: Naujienos

Lietuvos kino centras tapo vienu iš tarptautinio tinklo „European Women’s Audiovisual Network“ (EWA) globėjų. Tinklas vienija vis didesnę Europos kino profesionalių, dirbančių audiovizualiniame sektoriuje, bendruomenę ir siekia skatinti industrijoje dirbančių moterų lygybę įsidarbinant, vystant karjerą ir ieškant bendradarbiavimo bei finansavimo galimybių visoje Europoje. Lietuvos kino centras vienintelis asociacijos partneris ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje.  Centras nuo šiol aktyviai dalyvaus tinklo veiklose, inicijuos ir organizuos svarbius susitikimus aktualiais klausimais šalies kūrėjams, stiprins šalies profesionalių pristatymą.

Nuo 2013 m. veikiančio tinklo suburta audiovizualinio sektoriaus profesionalių bendruomenė tarpusavyje dalinasi patirtimi, skatina narių ir jų projektų matomumą industrijoje. Tinklas atliko pirmąjį visos Europos moterų režisierių tyrimą, kurio rezultatai buvo skelbiami Venecijos, Berlyno ir Kanų kino festivaliuose. „European Women’s Audiovisual Network“ nuolat rengia profesinio tobulėjimo kursus, seminarus, kviečia į kūrybines rezidencijas. Jo kuruojama mentorystės programa kino prodiuserėms, norinčioms projektus vystyti tarptautiniu lygiu, apima ne tik strategijos, bet ir verslo plėtros klausimus. Tinklas steigia prizus kino projektams, aktyviai bendradarbiauja su tarptautiniais Europos kino industrijos renginiais.

Pasak „European Women’s Audiovisual Network“ strategijos ir partnerysčių vadovės Tamara Tatishvili: „Šiais sudėtingais 2020-ais metais kino industrija nuolat pabrėžia solidarumo, vieni kitų palaikymo ir bendradarbiavimo svarbą. Tad tai, kad Lietuvos kino centras įsipareigojo remti EWA veiklą 2021-ais, yra reikšmingas žingsnis mūsų bendruomenei. Tai ženklas mums – Europos profesiniam tinklui, kad mes nesame pamiršti, kad lyčių lygybės darbotvarkėje dar reikia daug ką nuveikti ir kad Lietuvos politikos formuotojams tai rūpi. Tai praktinis solidarumo įrodymas. Tikimės dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą su mūsų kolegomis Lietuvoje ir imtis veiksmų, reikalingų didinti lygybę industrijoje.“

„European Women’s Audiovisual Network“ tinklui priklauso ir Lietuvos kino industrijos profesionalės: kino prodiuserės Živilė Gallego, Marija Razgutė, režisierė ir scenaristė Lina Vonsavičiūtė ir kitos.