Filmui „Drugelio širdis“ – net du apdovanojimai festivalyje Lione

Publikavo / Vas 10, 2022 / Kategorijos: Naujienos

Režisierės Inesos Kurklietytės filmas „Drugelio širdis“ grįžta iš Prancūzijos su dviem apdovanojimais: tarptautiniame kino festivalyje Lione filmas apdovanotas festivalio garbės nario aktoriaus Pascal Duquenne prizu bei socialinės oranizacijos MASFIP piniginiu prizu.

Tarptautinis festivalis Lione rodo filmus, kuriuose kalbama apie žmones su negalia. Penktus metus vykstantis festivalis kino meno pagalba siekia mažinti žmonių su negalia socialinę atskirtį.

„Filmas „Drugelio širdis“ turi svarbią socialinę misiją –  padėti priimti kitaip atrodančius ir kitaip besielgiančius, paskatinti jaunus žmones vertinti draugus ne pagal išvaizdą, branginti tikrą draugystę ir tikrą žmogiškąjį ryšį. Tad labai džiugu, kad būtent šiame festivalyje Lione filmas pastebėtas ir įvertintas. Dabar belieka tik laukti svarbiausios filmo premjeros – Lietuvoje balandžio mėnesį“, – sako filmo režisierė Inesa Kurklietytė.  Ji kartu su filmo prodiusere Živile Gallego „Drugelio širdį“ pristatė Prancūzijos žiūrovams ir atsiėmė apdovanojimus festivalio uždarymo ceremonijoje Lione.

„Drugelio širdis“ sėkmingai pasirodo tarptautiniuose festivaliuose ir jau yra laimėjęs Europos vaikiškų filmų kūrėjų asociacijos (ECFA) geriausio filmo titulą Belgijoje vykusiame „Filem‘ON“ festivalyje ir yra atrinktas tarp 13 geriausių europietiškų filmų vaikams. Filmas jau parodytas „Schlingel“, Miunsterio ir Švabijos Gmiundo festivaliuose Vokietijoje, „Cinekid“ Nyderlanduose, Oulu festivalyje Suomijoje. Lietuvoje filmas kino teatruose pasirodys balandžio 8 dieną.

Ypatingą berniuką Juozapą vaidina Elijas Malinauskas, jo draugę, drąsią mergaitę Rugilę –  Vilnė Konstancija Abukevičiūtė, padaužą Beną –  Mindaugas Balabonas. Filme taip pat vaidina aktoriai Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė, Julius Žalakevičius, Sonata Visockaitė, Violeta Mičiulienė bei kiti. Juostą nufilmavo operatorius Viktoras Radzevičius. Scenarijaus autorės – Modesta Jurgaityte bei Inesa Kurklietytė.

Filmą kūrė prodiuserinė kompanija „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi kompanija „Acme Film“. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Kūrybiškos Europos Media programa ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Filmo pasirodymu festivalyje Lione rūpinosi Lietuvos kultūros institutas bei Lietuvos kino centras.